РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОХОВАННЯ ЛЮДЕЙ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС (СOVID-19)

Дата: 02.04.2020 11:58

КМУ 26.03.2020 на своєму засіданні підтримав запровадження на 30 днів надзвичайної ситуації на всій території держави. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів до 24.04.2020.

Згідно із статтею 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», з статтею 19 Закону України Про Поховання та похоронну справу «Поховання померлих осіб, які померли внаслідок зараження особливо небезпечною інфекцією, здійснюється згідно із санітарним законодавством України».

Міністерством охорони здоров’я України розроблено інструкцію для лікарень та ритуальних служб, відповідно до якої:

• після завершення розтину тіло обробляється дезінфекційним хлоровмісним розчином, поміщається у непроникний герметичний пакет-мішок. та вкладається в труну, яка щільно закривається;
  • поховання або кремація померлих від вірусних пневмоній та тяжких гострих респіраторних інфекцій, з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19), здійснюється у щільно закритій труні.

Крім того, доцільно обмежити число присутніх під час поховання та дотримуватися відстані між ними не менш, ніж 1.5 метри. При похованні здійснюється облік осіб, які були присутні, у довільній формі із зазначенням дати і часу перебування: прізвища, ім’я, по-батькові; адреси проживання; контактного номеру телефону.