A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мирогощанська громада
Рівненська область, Дубенський район

Щодо трудових прав під час карантину

Дата: 28.04.2020 09:50
Кількість переглядів: 161

На сьогоднішній день чимало підприємств та організацій переводять працівників на дистанційну роботу або відправляють у відпустки на час карантину. Як зберегти робоче місце та забезпечити свої трудові права під час пандемії? – актуальне запитання на даний час.

Карантин змінив не лише наше ставлення до життя і навколишнього світу, а й спонукав замислитись над порядком організації робочого дня багатьох працівників. У цій ситуації багато роботодавців змушені шукати шляхи або для зменшення збитків, або мінімізації поточних затрат, у тому числі на робочу силу.

Чи має право працівник на заробітну плату під час карантину?

За загальним правилом, ситуацію, що склалася на даний час на багатьох підприємствах чи в організаціях, варто кваліфікувати як простій. За ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працю за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Отже, за законом роботодавець має зберегти за працівником його середній заробіток на період ситуації, що склалася.

Одне із найпоширеніших питань, з якими наразі звертаються громадяни до юристів – звільнення під час карантину.

Через карантин звільнити не можуть, не існує такої підстави як «карантин».

І звільнити Вас просто так під час карантину не можна. Потрібно, щоб була офіційна підстава, зазначена в Кодексі законів про працю. Це може бути прогул, невиконання службових обов’язків, реорганізація чи скорочення. І Вас мають повідомити про звільнення.

Ваш керівник може примушувати Вас звільнитися, написавши заяву за власним бажанням або за згодою сторін. На таке звільнення погоджуватися не варто. Адже якщо Ви напишете таку заяву, оскаржити її буде неможливо. Якщо вчиняється тиск з боку роботодавця, можна звернутися в Державну службу з питань праці.

Щодо ситуації, коли Вас відправляють у неоплачувану відпустку, повідомляємо наступне.

Відпустку за власний рахунок можете брати лише Ви і за власним бажанням. Якщо Вас примушують її брати, то це порушення. Тому на таку відпустку не потрібно погоджуватись, якщо Ви не хочете.

У кожного є щорічна оплачувана відпустка, яку ми плануємо заздалегідь, складаючи графік щорічних відпусток.

Також передбачені щорічні додаткові оплачувані відпустки (до 10 днів) для тих, хто виховує дітей віком до 14 років. Але якщо у Вас кілька дітей чи дитина з інвалідністю, то максимальна її тривалість може сягати й 17 днів. Таку відпустку може взяти жінка, яка працює. Це передбачено статтею 19 Закону України «Про відпустки».

Щодо відпустки за власний рахунок та її тривалості.

У таку відпустку Ви могли піти на 15 днів. Але проект закону для запобігання коронавірусу №3219, який прийняли, знімає ці обмеження. Це означає, що на період карантину Ви можете перебувати у відпустці за власний рахунок, а через деякий час піти у ще одну відпустку за власний рахунок.

Чи можна працювати вдома?

У зв’язку з карантином багато організацій переходять на дистанційний режим роботи. Чинним законодавством не врегульовано в повній мірі питання віддаленої роботи. Втім за Законом України від 17.03.2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою відпустку.

Але згідно з наведеною нормою – це лише право, а не обов’язок роботодавця. У будь-якому випадку вимагайте офіційного документа про встановлення дистанційного режиму роботи із збереженням Вашої заробітної плати, аби не опинитися в подальшому в неприємній ситуації звільнення «за прогул» через відсутність на робочому місці.

Додатково повідомляємо, що при виникненні додаткових запитань та необхідності більш детальних роз’яснень законодавства, Ви маєте можливість зателефонувати за номерами телефонів: (03656) 2-10-08, (098) 815-07-37, (099) 938-25-83 з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., оскільки на період запровадження карантину з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні прийом громадян здійснюється в телефонному режимі. Адреса відділу «Дубенське бюро правової допомоги» для листування: м. Дубно, вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213, електронна пошта: dubenske@legalaid.rv.ua.

Також повідомляємо, що Ви маєте можливість отримати правову консультацію, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним телефоном 0 800 213 103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Людмила Юхимчук,

головний спеціаліст відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь