Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Дата: 02.09.2020 17:11

22 серпня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»», якою затверджено Порядок та умови реалізації даного пілотного проекту з 01 вересня 2020 по 31 грудня 2021 року, а саме:

-  виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк»;

- розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить 5 тис. грн..;

- грошова компенсація виплачується на кожну живонароджену дитину для придбання:

дитячих товарів: засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр.

товарів для породіллі: прокладок для лактації; прокладок післяпологових.

У сільській місцевості заяви разом з необхідними документами для призначення грошової компенсації приймаються особами, уповноваженими виконавчими комітетами сільських і селищних рад і передаються ними відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення.

Документи для призначення грошової компенсації:

заяву, за встановленою формою;

копію свідоцтва про народження дитини;

копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

копію рішення виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);

копію рішення виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);

копію рішення виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

довідку з пологового будинку про неотримання одноразової допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році).

- після призначення грошової компенсації та зарахування відповідних коштів на спеціальний рахунок уповноваженого банку її отримувач протягом року самостійно використовує  такі кошти на придбання визначених товарів в закладах торгівлі, які:

приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»»;

внесені до реєстру учасників пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»».

Грошова компенсація не виплачується у разі:

відмови від новонародженої дитини;

відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;

отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Грошова компенсація призначається за умови, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації за  телефоном: 4 40 04 або до уповноваженої особи сільської/селищної ради.