Житлова субсидія для домогосподарств із електроопаленням

Дата: 04.02.2021 10:43

У зв’язку з тим, що на електроенергію були встановлені єдині фіксовані ціни, з 1 січня поточного року домогосподарства, які використовують електроенергію для індивідуального опалення і потребують соціальної підтримки, мають можливість звернутися за призначенням житлової субсидії.

Тож, якщо домогосподарство в установленому порядку відключено від централізованого опалення (теплопостачання) і для обігріву приміщення використовуються побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

Важливо! Зазначені розрахунки здійснюються на підставі:

акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;

акта обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

Соціальні нормативи на комунальні послуги, встановлені постановою КМУ № 409 від 06.08.2014 року (зі змінами), зокрема:

у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування комунальними послугами, визначаються з урахуванням відповідних коригуючих коефіцієнтів:

одно-, двоповерхові будівлі – 1,067;

будівлі на три і більше поверхів – 0,778.

Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає:

заяву про призначення житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі – заява);

декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі – декларація).

Громадянам, які для обігріву приміщення використовують побутові електроприлади, додатково необхідно подати Акти обстеження стану зовнішньо- і внутрішньобудинкових електромереж щодо їх відповідності вимогам нормативно-правових актів, що проведені організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.